Dalsze informacje o panelach drewnianych podłogowych.

Panele podłogowe prezentują się równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – ich zamontowanie jest wszak dziecinnie proste i każdy upora się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Jaki grunt pod panele podłogowe?

Panele podłogowe nie znoszą wody – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Powinieneś pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale nada się do tego folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna mineralna. Nigdy nie układaj paneli prosto ze sklepu – powinieneś poczekać kilka dni – dzięki temu dobrze wyschną. Wszystko już na swoim miejscu?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej montować zaczynając od rogu pokoju. Bezpośrednio rozpakowaniu, dokładnie sprawdź każdy z nich i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem mogą pojawić się problemy z ich zwrotem. Zatroszcz się też o temperaturę podłogi – koniecznie musi być wyższa, niż 15 stopni Celsjusza. Staraj się układać je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – tak, żeby dłuższa krawędź przylegała do dłuższej fasady. Połączysz je za pomocą specjalnych klików – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Panele podłogowe muszą rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od warunków cieplnych w pomieszczeniu. Nie zapominaj zatem o odstępach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – do ich zamaskowania doskonale nadają się listwy podłogowe.

Kontakt:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]