Poznaj rolę radców prawnych w zakresie prawa pracy

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. posiada długoletnie doświadczenie w dziedzinie prawa pracy, zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika. Nasza praca skupia się nie tylko na prowadzeniu spraw sądowych, ale też na doradztwie w zakresie bieżącej interpretacji prawa pracy.

Prawo pracy – rola kancelarii prawnej

Działając w imieniu Pracodawców, najczęściej udzielamy pomocy przy tworzeniu wszelkiego rodzaju dokumentacji na etapie powstania stosunku pracy, jego trwania, jak i zakończenia. Pomoc prawna jaką świadczymy ma za zadanie nie tylko poprowadzić naszych Klientów przez te etapy, ale również ochronić ich przed sprawami sądowymi z zatrudnionymi. Zdajemy sobie sprawę, że wraz z rozkwitem przedsiębiorstwa, postępowanie zgodnie z prawem pracy staje się większym wyzwaniem. W związku z tym naszym celem jest praca w sposób niewidoczny dla Klienta, który dzięki temu może skupić się na kierowaniu biznesem, a nie na zawiłościach prawnych.

Prawo pracy – radca prawny w roli pełnomocnika Pracownika

Nierzadko podejmujemy się roli pełnomocnika Pracownika. Na tym etapie znacznie częściej nasza praca polega na prowadzeniu spraw sądowych związanych z nawiązaniem stosunku pracy, bezprawnym rozwiązaniem umowy o pracę czy chociażby nadgodzin. Bezsprzecznie obliguje nas to do zupełnie odmiennego zaangażowania, gdyż tego typu sprawy związane są z ogromnymi problemami na tle postępowania dowodowego. Z tego powodu przekonanie sądu do uznania racji naszego Klienta staje się dużym wyzwaniem.