Kancelaria radców prawnych – wsparcie w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna obsługę prawną z zakresu prawa spadkowego. Dysponujemy dużym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o dział spadku bądź stwierdzenie nabycia spadku. Nie są nam także obce kwestie prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia firm lub udziałów w spółkach.

Etapy prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych zaczynamy od rozmowy z Klientem oraz od omówienia zagadnienia, z jakim się do nas zgłasza. Ważne jest, by już przy inicjującym spotkaniu w sposób zrozumiały, klarowny i kompleksowy przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu zawiłość sprawy. Następnym etapem jest zapoznanie się z konieczną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wraz ze spadkobiercami stosownej dla charakteru sprawy metody działania i sporządzenie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdej fazie sprawy spadkowej, reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego, jak i oferując pomoc prawną przy projektach testamentów. Oferujemy wsparcie również dla Klientów poszukujących pozasądowego sposobu rozwiązywania sporu. W takim przypadku proponujemy przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc osobom, które dopiero co straciły swoich krewnych, wymaga całkowitego zrozumienia i delikatnego podejścia. Często wiąże się to ze współpracą z wieloma emocjonalnie zaangażowanymi krewnymi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym jest bolesnym obowiązkiem. W takich przypadkach nasz zespół, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje nieocenione, prowadzi sprawę spadkową podejmując pełne empatii działania.