W Krakowie przy współudziale firmy Vitberg otwarto Pracownię Wibroterapii

Uzupełnij swoją wiedzę o marce Vitberg

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zainicjowano działanie pierwszej Pracowni Wibroterapii. Przedsięwzięcie powstało przy partycypacji firmy Vitberg z Nowego Sącza.

Zajęcia dydaktyczne i badania z urządzeniami firmy Vitberg

Pracownia Wibroterapii powstała z myślą przeprowadzania badań naukowych nad wpływem terapii wibracjami na organizm ludzki. Będą w niej także prowadzone zajęcia dla studentów uczelni z dziedziny fizykoterapii, odnowy psychosomatycznej i kosmetologii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, będą służyć także do powysiłkowej regeneracji sportowców. Rozgłos krakowskiej Pracowni Wibroterapii przyczyniła się do tego, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

Do jakich badań przyczynią się aparaty marki Vitberg?

W przyszłości rezultaty badań mogą przysłużyć się do usprawnienia treningów sportowców czy doskonalenia terapii pacjentów. Niewątpliwie w Pracowni Wibroterapii będą prowadzone prace badawcze z dziedziny biochemii i fizjologii. Obserwacji poddane będzie oddziaływanie terapii wibracjami na mikrokrążenie i stany zapalne stawów. Wyniki analiz będą porównywane z rezultatami uzyskiwanymi przez laboratoria z innych stron świata.

Kontakt:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]