Rehabilitacja polem magnetycznym – aparat do magnetoterapii

Dowiedz się więcej o aparacie do magnetoterapii.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na działaniu pola magnetycznego o względnie niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się wielorakie działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie potwierdzono dotąd w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do efektywności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie odnowy tkanek przy zabiegach ortopedycznych, jak np. artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Poza tym magnetoterapia poprawia też krążenie, pomaga w stanach zapalnych, redukuje ilość wolnych rodników i likwiduje obrzęki.

Jak działa sprzęt do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Najnowocześniejsze aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala przeprowadzić większą ilość zabiegów i znacznie usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparaty do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element wyposażenia gabinetów rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny, rzadko używany przez terapeutów oferujących usługi mobilne. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Kontakt:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]