Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Nie przeszukuj już Internetu! Portal o zdrowym odżywianiu dla Ciebie znajduje się na https://revelare.pl.

Sieć to miejsce, gdzie niesłychanie szybko udaje się zdobyć informacje o każdej dziedzinie życia. Internauci upodobali sobie w szczególności odpytywanie wyszukiwarki Google o zagadnienia zdrowotne, często wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o wizycie u lekarza godzinami surfowania po sieci z nadzieją na samodzielne znalezienie rozwiązania problemu. Ale czy to rozsądny sposób korzystania z wiedzy udostępnianej na portalach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowiu to nie alternatywa dla specjalistycznej porady lekarskiej

W zalewie treści o zdrowiu, odżywianiu i zabiegach estetycznych dostępnych w sieci jest dużo dobrych artykułów opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych daną tematyką i od lat pracujących w branżach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z artykułów umieszczanych na blogach o urodzie albo zdrowiu nie powinno (a nawet nie może!) polegać na traktowaniu ich jako opcji alternatywnej do bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Blog o urodzie oraz zdrowiu, o ile zapewnia wiarygodnych informacje, może natomiast stać się pożytecznym źródłem dodatkowej wiedzy, która przygotuje użytkownika do sprawnej nawigacji po świecie usług medycznych. Artykuł przedstawiający objawy wskazujące na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu późniejsza konsultację ze specjalistą. Z kolei przeczytanie w sieci szczegółowego opisu operacji objaśnionej niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłego zabiegu i zredukować stres przez niego wywołany.

Warto subskrybować portale z ciekawostkami o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl