Leczenie stożka rogówki – popraw jakość swojego widzenia

Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl/uslugi/stozek-rogowki/, aby znaleźć informacje o korekcie stożka rogówki.

Keratoconus, innymi słowy stożek rogówki, to przypadłość, która niesłychanie utrudnia życie – obniża jakość widzenia i może wywoływać kolejne choroby oczu. Dzisiejsze kliniki okulistyczne dysponują wiedzą pozwalającą zaradzić tym problemom. Jak więc powinna przebiegać korekta stożka rogówki?

Stożek rogówki nierzadko towarzyszy innym schorzeniom oczu

Rogówka to przezroczysta część oka, która mocno koncentruje promienie świetlne. Leży przed tęczówką i ma dużo nocyceptorów, lecz jest słabo ukrwiona. Około drugiej i trzeciej dekady życia może ulec odkształceniu przejawiającemu się ścieńczeniem oraz uwypukleniem w centralnej części. Jest to skutkiem osłabienia tkanki, która prawdopodobnie staje się podatna na działanie rodników. Stożek rogówki wywołuje miopię oraz miopię, przez co chory widzi kategorycznie gorzej i staje się nadwrażliwy na promienie świetlne. Pacjenci uskarżają się również na pieczenie oczu, niekiedy występuje też widzenie podwójne. Keratoconus często współistnieje z innymi schorzeniami oczu, przykładowo zapaleniem spojówek. Szczęśliwie współcześnie możliwe jest skuteczne leczenie stożka rogówki. We początkowej fazie wada jest korygowana przy pomocy okularów lub soczewek kontaktowych, później jednak potrzebne jest zgłoszenie się na zabieg w klinice okulistycznej.

Korekcja stożka rogówki – możliwe procedury

Korekcja stożka rogówki może być wykonywana za pomocą wielu zabiegów medycznych. Obecnie najefektywniejszym sposobem na podniesienie ostrości widzenia jest cross linking oraz wszczepienie pierścieni śródrogówkowych. Współczesne kliniki okulistyczne specjalizują się także w korekcie stożka rogówki poprzez modelowanie, tj. zabieg Topoguided. Znakomite rezultaty dają procedury wykorzystujące technologię mapowania rogówki, która pomaga uzyskać regularną powierzchnię tkanki, a to z kolei umożliwia korygowanie miopii czy też astygmatyzmu przy pomocy soczewek kontaktowych. Pacjenci mogą też po jakimś czasie zapisać się na zabieg z użyciem lasera, który kompletnie zlikwiduje wadę wzroku.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]