LASEK, FemtoLASIK, EBK – korekcja wad wzroku z wykorzystaniem lasera

Na https://bit.ly/2ZkWipG odnajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o zabiegu femtoLasik.

Korekta wzroku laserem to w tej chwili najpopularniejsza metoda korekcji presbiopii, astygmatyzmu, nadwzroczności i krótkowzroczności, aczkolwiek niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy kilku technik.

Metoda FemtoLASIK – bezbolesna, bezpieczna, a jednocześnie bezinwazyjna technika korekty wzroku

Zabieg FemtoLASIK (zwany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, nie wywołująca bólu oraz bardzo bezpieczna technika korekcji takich wad jak astygmatyzm (do 6 dioptrii), nadwzroczność (do +4 dioptrii), miopia (do -10 dioptrii) oraz w indywidualnych przypadkach presbiopia. Sam zabieg nie trwa długo – sprawny optometrysta potrafi przeprowadzić go w około 15 minut. Plusem tego zabiegu jest to, że pacjent niesłychanie szybko odzyskuje ostrość widzenia – właściwie w przeciągu 24 godzin od zabiegu może podjąć na nowo swoje powszednie obowiązki. Zabieg rozdzielony jest na 2 fazy i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówki nie nacina się za pomocą mechanicznego ostrza. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku przy użyciu lasera femtosekundowego oddziela się płat rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w kolejnym etapie następuje modelowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

FemtoLASIK Topoguided jest natomiast pewnym wariantem metody FemtoLASIK, gdzie działanie lasera excimerowego jest indywidualne dla każdego pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu sporządza się mapę rogówki i na jej podstawie rozplanowuje się poszczególne ruchy lasera. Ten typ zabiegu przeprowadza się u pacjentów z astygmatyzmem i hyperopią, których układ optyczny wyróżnia się niestandardowym kształtem.

Pozostałe metody korekcji wzroku

Mniej popularne metody korekcji wad wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u pacjentów, u których z różnych powodów nie jest zalecane wykorzystanie metody FemtoLASIK. W tej metodzie korekty wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie wiązką laserową.
EBK, w którym po znieczuleniu oka ściąga się z rogówki nabłonek (odbudowuje się on potem samoistnie), a w następnej kolejności formuje się rogówkę za pomocą lasera excimerowego. EBK określana jest zabiegiem powierzchniowym, dlatego że nie dochodzi do ingerencji w głębokie warstwy rogówki. Metodę tę można jednakże wykorzystać wyłącznie do korekcji niewielkich wad wzroku.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]