Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety mnóstwo czynników zewnętrznych niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze domowe środki wybielające zapewniają dobre efekty. Jak przywrócić wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezbolesne?

Wybielanie zębów – lampa czy paski?

Czyszczenie zębów po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby pielęgnacyjne (żele, paski, woski), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po trzech zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest zupełnie bezpieczne dla dziąseł.

Wybielanie zębów metodą BEYOND

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zweryfikować czy w uzębieniu nie ma ubytków. Potem przy pomocy specjalistycznego szablonu określa się odcień zębów przed naświetlaniem. Po przeprowadzeniu wstępnych czynności, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też dobre dobranie PH żelu. Środek naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny skutecznie redukując nieestetyczne zażółcenia. Metoda BEYOND wybiela zęby nawet o 14 odcieni, rezultaty są zatem niesamowite i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu trzeba unikać czerwonego wina, czarnej kawy przez co najmniej kilka dni. Osobom, które z różnych względów nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów przy pomocy szyn wybielających.