Garść informacji o leczeniu starczowzroczności

Na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/ przeczytasz wszystko, co należy wiedzieć o starczowzroczności.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z często występujących procesów wynikających ze starzenia się organizmu. Jej symptomem jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy uniemożliwia rozwiązywanie krzyżówek, korzystanie z komputera lub telefonu komórkowego, czytanie czasopism oraz wykonywanie szeregu codziennych czynności. Starczowzroczność jest konsekwencją osłabienia zdolności oka do akomodacji albo jej zupełnej utraty. Metodą na rozwiązanie tego problemu może być noszenie okularów, jednakże wywołuje to komplikacje. Szkła do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są komfortowe, natomiast modele progresywne są na ogół drogie. Najlepszym rozwiązaniem może być tym samym wyeliminowanie starczowzroczności dzięki zabiegowi.

Korekcja starczowzroczności – wykonuj bez ograniczeń powszednie aktywności

Jak już napomknęliśmy, korekcja starczowzroczności umożliwia ustrzeżenie się szeregu problemów przy wykonywaniu codziennych, najprostszych aktywności. Osoby mający to schorzenie (wypada podkreślić, iż nierzadko pierwsze objawy presbiopii pojawiają się niedługo ukończeniu 40 roku życia) mają problemy z czytaniem lub korzystaniem z komputera, jak również przemieszczaniem się komunikacją publiczną (trudności ze sprawdzeniem rozkładów jazdy) bądź robieniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia odczytanie ceny artykułu). Oprócz tego, odwrotnie do miopii, presbiopia nie jest kompensowana przez możliwość dokładniejszego widzenia w dali, a używanie okularów bywa dla osób cierpiących na tę wadę niekomfortowe. Nie należy także zapominać, iż wada ta się nieprzerwanie pogłębia, a każde następne dwa lata skutkują przeważnie pogorszeniem widzenia w przybliżeniu o ćwierć dioptrii.

Korekcja starczowzroczności – jakie sposoby są możliwe?

Oprócz korekty przy użyciu okularów, rekomendowane jest także leczenie presbiopii z zastosowaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują potrzebę stosowania szkieł korekcyjnych. Techniki jak np. PRESBYMAX® są też sposobem na to, żeby w czasie jednego zabiegu zupełnie pozbyć się wady w obu oczach.

Kontakt:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]