Czy warto kupić filtr powietrza do domu?

Polacy powoli zdają sobie sprawę z tego, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wprowadzamy do organizmu wszelkiego typu zanieczyszczenia i alergeny: spaliny samochodów, dym tytoniowy, roztocza, pyłki kwiatów czy drobnoustroje i wirusy. Jak więc zadbać o oczyszczanie powietrza w miejscu pracy czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

Aktualnie najlepszym wyjściem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie zatrzymana w ich filtrze. Oczyszczacze o wysokiej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, wychwytują praktycznie 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być jeszcze skuteczniejsze.

Wypróbuj oczyszczacz powietrza Airdog

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wyłapują one nawet cząstki o rozmiarze 0,0145 mikrometrów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa też wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności okresowej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w obsłudze oraz energooszczędne.