Co to jest skleroterapia i jak wygląda ten zabieg?

Więcej w temacie skleroterapii na revitae.com.pl.

Żylaki to niezmiernie pospolita przypadłość, którą wraz z wiekiem spostrzega u siebie wysoki procent ludzi dorosłych. Powoli do ogólnej świadomości przebija się zrozumienie, iż leczenie żylaków nie jest już postrzegane jedynie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki i pajączki naczyniowe są przecież także oznaką problemów zdrowotnych dotyczących żył, np. nieprawidłowego działania zastawek żylnych. Skutkiem tego do centrów medycyny estetycznej raz za razem zgłaszają się pacjenci poszukujący sposobów na ich redukcję. Jednym z nich jest skleroterapia.

Czy skleroterapia jest zabiegiem bezbolesnym?

Skleroterapia, którą często nazywa się także ostrzykiwaniem żylaków, to współcześnie wręcz standardowe leczenie żył siateczkowatych, żylaków oraz pajączków naczyniowych. Zabieg ten polega na dożylnym wstrzyknięciu środka chemicznego (w formie płynu bądź pianki), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków, z uwagi na użycie podczas zabiegu niezwykle cienkich igieł, jest zabiegiem w zasadzie bezbolesnym. Ilość wkłuć dokonywanych w trakcie zabiegu jest uwarunkowana grubością żyły oraz rozmiarem leczonej powierzchni. Skleroterapia może być dopełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, jak również wykorzystuje się ją jako samodzielną metodę leczenia żylaków. Trzeba podkreślić, że skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, dlatego zazwyczaj wykonuje się ją w sekwencjach trzech bądź więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz w oparciu o analizę stanu zdrowia danego pacjenta.

Skleroterapia – czy występują do niej przeciwwskazania?

Jak w każdej procedurze medycznej, także przy skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na ostrą zakrzepicę żylną, miażdżycę tętnic kończyn dolnych oraz choroby serca. Lekarz nie zgodzi się również na obliterację żylaków u kobiety ciężarnej i karmiącej piersią, a także u pacjentów ze potwierdzoną skłonnością do alergii, w tym przede wszystkim na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.

Kontakt:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]