Wzmacniaj więzy pracowników na imprezach firmowych

Imprezy firmowe to nie tylko grupowe spędzenie czasu ogółu zatrudnionych i kadry kierowniczej. To także świetna inwestycja dla kierującego firmą – korzystnie wpływa na pogłębienie się związków między pracownikami, co powoduje, że budują oni wydajniejszą grupę i sporadycznie dochodzi pomiędzy nimi do konfrontacji. W ten sposób ukształtujemy również trwałe relacje między zatrudnionymi i firmą, w dużym stopniu minimalizując wymianę załogi. Takich korzyści będziemy pewni jednakże wyłącznie wówczas, gdy w trakcie wyjazdu nie zabraknie uczestnikom angażujących, nietuzinkowych gier.

Park linowy, kajaki czy paintball – imprezy firmowe w polskich górach

Jednym z najatrakcyjniejszych regionów do organizacji imprez integracyjnych są rodzime góry – zarówno Bieszczady, jak i Pieniny czy Tatry. Świeże powietrze, klimat ułatwiający zapomnienie o powszednich kłopotach oraz urzekające krajobrazy to główne zalety tych obszarów Polski. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż w górach można przeprowadzić imprezy firmowe obfite w różne atrakcje – poza popularnymi spływami kajakowymi i pontonowymi, mogą to być między innymi zabawy w parku linowym, jazda na quadach czy tyrolka nad dolinami rzek (przeważnie Dunajca). Ogromnym zaletą okazuje się też dostęp do lokalnych, góralskich dań.

Imprezy integracyjne w górach – czemu warto?

Jak wspomnęliśmy na początku materiału, organizacja imprezy firmowej wiąże się z licznymi pożytkami. Wyjątkowo mocno dostrzegalne będą one, jeśli celem wyjazdu będzie któraś z górskich miejscowości – np. Zakopane. Konieczność walki z żywiołami oraz niesprzyjającym terytorium doskonale utrwala relacje między pracownikami i pomaga im ukształtować zwartą, dobrze współpracującą ze sobą załogę.