Wywóz i utylizacja mebli – co warto wiedzieć?

Więcej informacji o wywozie starych mebli Kraków na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/

Większość z nas na pewno dobrze zdaje sobie sprawę z problemu, jakie sprawiają przedmiotów, których w tej chwili już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy się pozbyć. By nie zagracały powierzchni mieszkaniu, na ogół przenosimy je do piwnicy, na poddasze bądź do komórki lokatorskiej. Kłopot jednakże w tym, że po wielu miesiącach także w tych pomieszczeniach robi się na tyle ciasno, że codzienne korzystanie z nich okazuje się męczarnią. Dopiero to popycha wielu z nas do dokonania gruntownych porządków, będących przesłanką do tego, aby pozbyć się zebranych rzeczy. Takie duże sprzątanie nierzadko urządzamy także, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź nabywamy zapuszczony dom. Warto więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak bez trudu wykonać wywóz starych mebli ze strychu, mieszkania oraz piwnicy.

Zleć wywóz starych mebli i nie mieszaj ich z odpadami komunalnymi

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, stare meble, zużyte panele ścienne lub podłogowe czy fragmenty ram okien nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli potrzebujemy je wyrzucić, do wyboru mamy trzy rozwiązania. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego samochodu. Następne to skorzystanie z gminnej zbiórki takich odpadów. Te odbywają się na ogół co kilka tygodni – do czasu zbliżającej się zbiórki musimy zatem znaleźć miejsce na zdeponowanie odpadów sporych rozmiarów. Najwygodniejsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odbierze dostarczające go przedsiębiorstwo. Zatroszczy się ono także o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często świadczą również profesjonalną pomoc przy sprzątaniu komórki, poddasza lub całego domu.

Utylizacja starych mebli – na czym się opiera?

Stare meble, jeśli zostaną przekazane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą być spopielone lub porzucone na składowisku. Po rozmontowaniu ich na części podstawowe, a następnie posortowaniu ich według tworzywa, z którego były wytworzone, mogą zostać ponownie przetworzone, dzięki czemu posłużą do wyprodukowania kolejnych sprzętów. Utylizacja starych mebli, a głównie drewna, z którego w największej części się one składają, sprowadza się zwykle do ich przekształcenia w płyty wiórowe, które później służą do produkcji nowych szaf, stołów bądź półek.

Kontakt:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]