Usługi biura rachunkowego – oszczędność i wygoda

Aby skorzystać z usług specjalistów biura rachunkowego Katowice, zajrzyj tutaj.

Prowadzenie księgowości w niewielkich firmach jest zazwyczaj źródłem sporych kłopotów. Mikrofirmy zwykle nie mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. finansów na etat, a ich właściciele często nie są gotowi rzetelnie pokierować finansami. Szczęśliwie wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi część z nas – wystarczy tylko postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie konkretnie korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak otrzymać pewność tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z porad biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się zwłaszcza ze względu na bezpieczeństwo finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa ekspertom od rachunkowości, otrzymamy pewność, iż konsekwencją ewentualnych kontroli wykonywanych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność pieniędzy i pracy – nie musimy troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać księgowego na pełen etat. Należy również napomknąć o swobodzie, jaką niesie ze sobą taka współpraca. Dziś nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, gdyż dużo kwestii można uzgodnić z księgowym korzystając z e-maila.

Biuro rachunkowe – jakie okaże się najlepsze?

Szukając biura rachunkowego nie powinno się kierować się tylko jego cenami – nadzwyczaj niskie koszty usług na ogół zwiastują ich niezadowalającą jakość. Przy wyborze biura rachunkowego sprawdźmy, czy jego specjaliści posiadają właściwe certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wystawiany przez CIK, czyli Centrum Informacji Księgowej lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze także, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie delegacji.

Kontakt:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]