Tytanowe implanty zębowe. Solidna podstawa dla korony

Implanty stomatologiczne to najlepsza metoda na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzeba im pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów równie dobrze sprawdzają się też w wypadku znacznych ubytków, a nawet całkowitego bezzębia. Są one o wiele wygodniejsze od protez, a o ile stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać do końca życia. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się współczesne implanty zębów?

Implanty zębowe – materiały

Na samym początku warto wspomnieć, iż implant zęba to wyłącznie ten fragment, którą wszczepia się w dziąsło, w miejsce korzenia zęba. Element widoczny to tzw. korona. Same implanty wytwarzane są wyłącznie z tytanu – metalu, cechującego się wysoką trwałością. Jego największym atutem jest również to, że nie koroduje ani reaguje z żadną substancją – jego stosowanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, przetrwa kilkanaście lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów?

Wachlarz materiałów, z których wytwarzane są korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z porcelanową koroną, do złudzenia przypominającą prawdziwy ząb, a prócz tego nie wywołującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje również tańsze metalowe korony z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i dodatkowo zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.