Przyjęcie urodzinowe dla dziecka – nie musisz organizować go sam

Dzień urodzin to jedna z niewielu okazji, które celebrujemy z równie silna radością do starości. Nikt jednakże nie podchodzi do kwestii przyjęcia z okazji urodzin z taką euforią jak dzieci – każda następująca rocznica urodzin to dla kilkulatka najwspanialszy dzień w roku, na który czeka z ekscytacją.

Organizacja urodzin dla dzieci – w mieszkaniu czy w bawialni?

Pierwszą myślą rodziców jest na ogół to, iż urodziny da się zorganizować w domu. Wiąże się to jednak z niezbędnością samodzielnego wymyślenia gier różniących się od tych, w jakich znajomi dziecka biorą udział w trakcie zwyczajnych spotkań, jak również przyrządzenia smakołyków dla kilkulatków i dorosłych gości. O ile organizacja urodzin, na które przyjdzie 4-5 małych dzieci nie będzie wywoływać kłopotów, to już przy szerszej grupie zaproszonych, w domu przeciętnej wielkości może nie być wystarczająco miejsca, aby dorośli i dzieciaki spędzili te kilka godzin komfortowo. Wynajem sali na urodziny w takich sytuacjach jest więc najlepszym wyjściem.

Dlaczego warto organizować przyjęcie urodzinowe w sali zabaw?

Przyjęcie urodzinowe w bawialni na sporo plusów. W zasadzie nie musimy w ogóle myśleć o sprawach organizacyjnych – zaproszenia na imprezę oraz smakołyki dla dzieci przyszykuje właściciel sali, a opiekunowie będą mogli posilić się ciepłymi napojami i kanapkami sprzedawanymi w kawiarence. Zależnie od wybranego pakietu w urodzinach może uczestniczyć nawet trzydziestu kilkulatków, dla których na pewno nie będzie za mało powierzchni, gdyż na czas trwania przyjęcia urodzinowego bawialnia jest w całości do dyspozycji małych gości. Czas zaproszonych wypełnią też zabawy zaplanowane przez wykwalifikowanego animatora. Możliwa jest też organizacja tematycznej imprezy, na przykład z motywami przyrodniczymi, straży pożarnej lub bajkowymi.