Naprawa lodówek czy kupno nowego sprzętu?

Najczęstsze usterki lodówek to przede wszystkim za niskie temperatury, duży hałas i straty ciepła. Co istotne, tego typu awarie czasem biorą się tylko z nieodpowiedniego ustawienia – wówczas wystarczy tylko przenieść urządzenie. Jeśli natomiast źródło usterki jest efektem eksploatacji części, niezbędna będzie pomoc specjalisty. Ile za nią zapłacimy? W których przypadkach naprawa lodówek jest dobrym pomysłem, a kiedy lepiej kupić inny sprzęt?

Naprawa lodówek – kiedy skorzystać?

Najbardziej zagrożonymi usterkami podzespołami lodówek są silnik o sprężarka. Nierzadko ich źródłem jest nieprawidłowe obchodzenie się z urządzeniem. Do środka nie powinniśmy bowiem wkładać potraw ciepłych, a otwierając ją powinniśmy wiedzieć o tym, aby zamknąć drzwiczki. Jeśli chodzi o urządzenia dla handlu, dobrze wyposażyć je w siłowniki. Za niska moc silnika rzutuje także na pracę zamrażalnika. Nie zapominajmy, iż w przypadku zauważenia awarii nie należy naprawiać lodówki samodzielnie. O wiele lepiej postąpimy zlecając to serwisantów, otrzymując tak gwarancję na wykonane usługi.

Naprawa lodówek – ile wydasz?

Ceny naprawy lodówek, jak łatwo się domyślić, zależą od rodzaju usterki. Inną stawkę uiścimy za dolanie gazu, inną za serwis termostatu, a jeszcze inną za serwis sprężarki. Druga kwestia to naprawa lodówek sklepowych – z uwagi na fakt, że jest to sprzęt przemysłowy, koszty naprawy czasem będą wyższe. Niemniej jednak cena serwisu najczęstszych usterek jest bardziej opłacalna niż nabycie nowego urządzenia.