Na czym polega profesjonalny coaching?

Szukasz korzystnej oferty coachingu Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na janklusak.pl

Pełne użycie własnych możliwości może okazać się niełatwe. Nieraz zwyczajnie brakuje nam motywacji, kiedy indziej źródłem trudności są przeszkody psychologiczne. Bez względu na przyczynę, tego rodzaju trudności bywają bardzo uciążliwe i właściwie hamują rozwój osobisty bądź zawodowy. Co więcej, pokonanie ich samodzielne jest często jest niemożliwe albo przynajmniej nadzwyczaj trudne. Z tej przyczyny warto skorzystać z doświadczenia profesjonalistów. Tym bardziej, że metody wykorzystywane obecnie przez coachów w szeregu przypadków okazują się niezmiernie skutecznym narzędziem w pokonywaniu przeszkód stojących na drodze do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Coaching. Jak wygląda współpraca z coachem?

Współpraca z coachem rozpoczyna się od wzajemnego poznania się. Na początku kluczowe jest bez wątpienia ukształtowanie specyficznego typu relacji i obopólnego zaufania, które są potrzebne do tego, by osiągnąć oczekiwane rezultaty. W ciągu początkowych sesji – które można przeprowadzić przez telefon lub za pośrednictwem popularnych komunikatorów internetowych – coach pozna również ambicje, charakter i możliwości swojego klienta, a także ustali z nim program działania. W trakcie współpracy zazwyczaj odbywa się parę sesji coachingowych, trwających na ogół 90 minut. Ostatnie spotkanie to natomiast okazja do podsumowania działań i ustalenia, na ile klient będzie sobie radził z danymi przeszkodami w pojedynkę. To, jakie problemy będą analizowane w ciągu sesji coachingowych jest zależne od zamierzeń osoby szukającej pomocy – może to być podniesienie szeroko rozumianej satysfakcji z życia lub spotęgowanie jego skuteczności.

Coaching – poszerz swoje kwalifikacje personalne bądź zawodowe

Na profesjonalny coaching można zdecydować się w rozlicznych przypadkach. Jedną z najważniejszych pobudek uzasadniających zwrócenie się o pomoc coacha, jest dążenie do kompletnego spożytkowania własnego potencjału celem rozwinięcia kwalifikacji personalnych albo zawodowych. Coach psycholog może także realnie pomóc nam w podwyższeniu komfortu życia, m.in. ucząc, jak minimalizować lęki lub zwiększając stopień zadowolenia.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]