Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Potrzebujesz dowiedzieć się, komu zlecić usuwanie wirusów ze strony www? Na co czekasz? Koniecznie odwiedź https://wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress okazał się w ciągu ostatnich kilkunastu lat tak wziętym CMS-em, iż ilość sklepów oraz witryn tworzonych z jego użyciem liczy się obecnie w setkach milionów. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, iż strony postawione na WordPressie bywają atrakcyjnym celem ataków cyberprzestępców. W razie zawirusowania strony malware, konieczne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Jak rozpoznać zainfekowaną stronę na WordPress?

Strona wysyła niechcianą pocztę? Logowanie jest niemożliwe? Informacje na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie pojawiły się przekierowania do obcych Ci adresów? To raptem parę z możliwych oznak alarmujących o zawirusowaniu strony. W takiej sytuacji nieodzowne jest natychmiastowa reakcja, żeby zlikwidować powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę do należytego funkcjonowania. Usuwanie malware z WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres umiejętności ludzi, którzy na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, wobec tego czyszczenie WordPressa ze szkodliwego oprogramowania lub po atakach hakerskich należy powierzyć zawodowcom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie malware ze strony internetowej?

Eksperci zajmujący się usuwaniem infekcji ze stron opartych na WordPressie podczas swoich czynności naprawczych wykonują kompleksowy przegląd plików i baz danych strony. Analizują pliki htaccess oraz wp-config, jak również kod użytych na stronie wtyczek i motywów. Podczas czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie konieczne zabezpieczenia, które zmniejszą ryzyko kolejnych ataków. Jeśli długookresowa infekcja mogła spowodować dodanie strony do spisu wykluczeń (między innymi w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu wirusów z WordPressa eksperci mogą podjąć też konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego typu “czarnych list”. Okresowe aktualizowanie CMS-a i używanych na stronie internetowej wtyczek jest niezwykle ważne, ponieważ eliminacja wszystkich skutków cyberataku nie gwarantuje, iż analogiczny przypadek nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]