Kontenery na gruz – nieduży koszt, duże ułatwienie

Wiele śmieci nie wolno wyrzucać do zwykłego pojemnika. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego typu prac ogrodowych i budowlanych, opróżniania strychu bądź piwnicy czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, stare meble, elementy stolarki otworowej lub podłogowej, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera ustawionego na czas wykonania robót. Jak go zamówić? Który z oferowanych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym wyborem?

Kontenery – typy i kubatura

Szukając kontenera, należy skoncentrować się głównie na jego objętości. Jeśli ta okaże się za mała, zwyczajnie nie pomieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone w czasie robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty – wszak cena najmu jest uzależniona m.in. od jego kubatury. Największe kontenery na gruz i inne śmieci mają pojemność dochodzące do kilkunastu m3. W większości prac remontowych całkowicie wystarczające będą jednak kontenery o objętości 6 metrów sześciennych – bez trudu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, jak również zdjęte panele podłogowe i płytki ceramiczne.

Kontener na gruz – gdzie go wypożyczyć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i recyklingiem odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener we wskazane miejsce. Kontener należy napełnić w wyznaczonym w umowie czasie. Jeśli nie dotrzymamy terminu, właściciel kontenera może nałożyć na nas dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.