
Witamina C to bardzo cenny mikroelement, który leczy choroby i wspiera układ odpornościowy. Polecany jest zwłaszcza w okresach zwiększonej zachorowalności na przeziębienia. Od kilkudziesięciu lat ma jednak szersze zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Sprawdźmy zatem czym są dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je stosuje.
Wlewy witaminy C – na choroby reumatyczne
Witamina C jest elementem odpowiadającym za prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jesteśmy zmuszeni przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ sami nie potrafimy jej stworzyć. Współczesna medycyna od lat sprawdza oddziaływanie kwasu askorbinowego na terapię poważniejszych schorzeń – zapalenia stawów, cukrzycy, jak również mnóstwa innych. Naukowcy badają zwłaszcza działanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się udowodnić, że zastosowanie niekonwencjonalnego leczenia może zapewnić dużo lepsze wyniki leczenia. Dożylne wlewy witaminy C polegają na dostarczaniu dużych dawek tego związku do ustroju. Wlewy rozpoczynają się od 10 tysięcy mg, jest to więc bardzo duże stężenie, które może pomóc zwalczyć szereg niebezpiecznych chorób.
Wlewy witaminy C – kiedy pierwsze rezultaty
Metoda podawania witaminy C, czyli podanie dożylne, zmniejsza możliwość pojawienia się efektów niepożądanych, które mogłyby wystąpić w przypadku zwykłych metod (np. suplementów). Efekty mogą być zdumiewające – choroby układu naczyniowego przejdą fazę remisji i poprawi się wydolność organizmu. To lekarz decyduje o kierunku leczenia i ustala dawkę, ale żeby zobaczyć ostateczne rezultaty, terapia musi trwać około miesiąca.