Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych powodów ”zgubiły” uzębienie, zmuszone były do tego, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to niestety najlepsze rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, a ich zakładanie nie jest zbyt komfortowe. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wyróżniają się implanty, które okazują się znacznie wygodniejsze, lecz także wykazują sporo innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Dobrze zatem dowiedzieć się, jak wygląda operacja wykonania implantów zębów, jakie typy są stosowane przez dentystów implantologów oraz jak wyszukać specjalistę, który wszczepi nam implanty zębowe.

Nowoczesne techniki implantologii

Dziś implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 1 cm oraz trochę krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant zrobiony z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w dziąśle chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako ciała obcego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie czasu gojenia – chory nie notuje żadnych dolegliwości już po dziewięćdziesięciu dniach. Do tego czasu powinien stosować zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – wystrzegać się palenia papierosów, bardzo ciepłych dań oraz napojów zawierających alkohol. Ważne będzie także stosowanie specjalnych płukanek, które zmniejszają opuchliznę oraz ból.

Skuteczna oraz bezbolesna implantologia

Implantologia ma spory wpływ na komfort życia chorych – dlatego tak ważne okazuje się to, by znaleźć odpowiedniego stomatologia. Jak więc ustrzec się przykrych niespodzianek i problemów zdrowotnych? Dobrze zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście z dużym doświadczeniem oraz pozytywnymi opiniami poprzednich pacjentów. Gdzie je wyszukać? W szczególności w internecie. Po wprowadzeniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno trafimy na ważne wskazówki.