Endodoncja mikroskopowa – leczenie kanałowe nowoczesnym sprzętem

Złamanie zęba, martwica, daleko posunięta próchnica, zapalenie miazgi bądź konieczność przygotowania korzenia do protezy – te stany łączy fakt, iż z reguły w ich przypadku leczenie kanałowe. Chociaż nazwa ta u niektórych pacjentów wywołuje dreszcz grozy, w rzeczywistości nie powinniśmy się bać tego typu terapii. Współczesna stomatologia dysponuje nowoczesnym wyposażeniem i skutecznymi środkami znieczulającymi, które umożliwiają leczenie także sporych ubytków bez obawy przed bólem.

Leczenie kanałowe – etapy

Wstępny etap leczenia kanałowego to otworzenie kanałów zęba i pozbycie się z niego miazgi zmienionej chorobowo. W jej skład wchodzą naczynia krwionośne oraz nerw, więc podczas leczenia kanałowego konieczne jest zastosowanie bardzo skutecznego środka znieczulającego. W kolejnym kroku przeprowadza się dezynfekcję kanału, która ma oczyścić go ze wszystkich chorobotwórczych bakterii. Ostatni etap to napełnienie kanału zęba ceramiką, materiałem kompozytowym, cementem szkło-jonomerowym lub metalem szlachetnym.

Znajdź dobrego dentystę do wykonania endodoncji mikroskopowej?

Endodoncja, bowiem tak brzmi medyczna nazwa leczenia kanałowego, to jeden z bardziej złożonych zabiegów wykonywanych w gabinecie stomatologicznym. Powinno się zatem wybrać rzetelnego specjalistę, który go zrealizuje. Gwarancją tego, iż zabieg będzie udany są możliwości, jakie dostarcza nam endodoncja mikroskopowa. Metoda ta polega na wprowadzeniu w kanał miniaturowego mikroskopu transmitującego obraz do monitora. Stomatologia mikroskopowa umożliwia dentyście głębokie oczyszczenie, a następnie szczelne wypełnienie kanału, co spowoduje, iż kolejne zabiegi nie są już potrzebne.