Co to jest i na czym polega mikropigmentacja?

Więcej w temacie mikropigmentacji w Krakowie na microclinic.pl.

Na pewno przeglądając usługi gabinetów kosmetycznych spotkaliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W powszechnym mniemaniu mikropigmentacja to po prostu rzadziej używane określenie na modny wśród pań makijaż permanentny. Lecz wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów zastosowania tej techniki, która poza kosmetyką ma także zastosowanie w medycynie.

Mikropigmentacja – tuszowanie oznak łysienia i blizn

W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się przede wszystkim panie szukające sposobu na zredukowanie czasu poświęcanego każdego dnia na nakładanie makijażu. To praktyczne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą wyglądać na co dzień. Istnieje jednak również mikropigmentacja medyczna, która mimo iż wciąż jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera ogromne oddziaływanie na samopoczucie osoby, która się jej podejmuje. W ostatnich latach niezwykle popularne jest wykorzystanie mikropigmentacji jako zabiegu alternatywnego dla przeszczepu włosów, na który z uwagi na jego koszt nie może zdecydować się duży odsetek osób chorujących na łysienie. Mikropigmentacja pozwala także podnieść poziom akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne optyczne odtworzenie brodawki sutka, jak również maskowanie bielactwa oraz blizn.

Mikropigmentacja włosów – czy przynosi rezultat permanentny?

Na pozór zabieg ten wygląda jak szablonowy proces wykonania tatuażu. Linergistka względnie linergista, bo tak nazywa się osoba wykonująca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem wykonuje punkcję naskórka i tym sposobem wprowadza w niego nieorganiczny pigment. W przeciwieństwie do tatuażu finalny efekt nie jest stały i utrzymuje się w przybliżeniu przez rok. Dlaczego? W tradycyjnym tatuażu barwnik umieszczany jest w głębszych warstwach skóry, natomiast podczas mikropigmentacji wprowadza się go bardzo płytko. W efekcie wraz ze złuszczaniem się naskórka z czasem barwnik powoli zanika. W związku z tym gdy zamiarem osoby decydującej się na mikropigmentację jest długofalowe ukrywanie rzadkich włosów albo łysiny, powinna ona wiedzieć, iż nieodzowne będzie systematyczne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych odstępach.

Kontakt:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków

Mob.: +48 516 481 888
E-mail: [email protected]