Co sprawdza audyt SEO?

Zleć audyt SEO Kraków.

Zgodnie z definicją internetowego wydania Słownika Języka Polskiego PWN audyt oznacza ewaluację spółki, przedsiębiorstwa lub firmy pod kątem licznych aspektów, między innymi finansowych i organizacyjnych, jak również oszacowanie perspektyw rozwoju. Czym, mając na uwadze powyższe, jest zatem audyt SEO? Jest to dogłębna analiza strony internetowej, oceniająca przeróżne jej aspekty, jak meta opisy i tytuły, szybkość wczytywania się strony, kod strony, hierarchię nagłówków i wiele bardziej i mniej istotnych elementów. Nie licząc samego zestawienia błędów oraz nieprawidłowości, w dobrym audycie SEO muszą znaleźć się też zalecenia co do rozwiązania odnalezionych problemów.

Audyt SEO bada stronę internetową pod względem zgodności ze normami W3C, zawartości strony, dostępności, jak również poprawności kodu. Poza tym sprawdzane jest również, czy strona jest przyjazna dla wyszukiwarek. Podsumowując, audyt SEO zleca się agencji, żeby wykazała ona wszelkie dysfunkcje strony oraz – co kluczowe – zaproponowała rozwiązania, które pomogą je naprawić.

Ile oczekuje się na płatny audyt SEO?

W internecie jest wiele stron oraz narzędzi, dzięki którym można błyskawicznie i bez ponoszenia żadnych kosztów wykonać audyt SEO witryny. Plusy takiego rozwiązania? Cena i szybkość. Argumenty przeciw? Całkiem sporo. Dema lub też bezpłatne narzędzia z ograniczaną funkcjonalnością, nie są nieomylne. Jeśli już przyuważą jakieś błędy na stronie, to na ogół nie wszystkie. Dużo problemów (np. w kodzie) uchwycić można jedynie w trakcie analizy wykonanej nie przez oprogramowanie, a przez specjalistę w danej dziedzinie.

Na audyt SEO realizowany przez agencję trzeba zaczekać na ogół od kilku dni do około 30 dni. Termin na dostarczenie dokumentu powinien zostać wyznaczony w umowie zawartej z firmą, która podjęła się jego wykonania. Audyt płatny pozwoli wykryć wszystkie newralgiczne problemy kryjące się w witrynie. Jeżeli strona została utworzona na platformie typu Magento czy Shoper albo na bezpłatnym szablonie, to rzeczy do poprawy może być mnóstwo. Jeśli strona wolno się wczytuje i nie ma w zasadzie żadnej widoczności na ważne dla klienta frazy, to także są to znaki, iż zamówienie w zewnętrznej firmie SEO audytu będzie odpowiednim pomysłem.

Jakie niedociągnięcia pokazuje audyt SEO?

Sumiennie przeprowadzony audyt SEO może ujawnić szereg błędów witryny, m.in:

 • brak czy też niewłaściwa integracja z narzędziami Google (np. Google Search Console),
 • powody słabej widoczności strony na słowa kluczowe,
 • rzeczywista ilość zaindeksowanych podstron,
 • problemy z dostępnością witryny dla botów wyszukiwarek,
 • poprawność kodu witryny,
 • poprawność w strukturze nagłówków,
 • niska jakość treści na stronie,
 • nieprzetłumaczone wersje językowe strony,
 • brak metadanych,
 • błędy w wersji mobilnej strony, takie jak nieprawidłowe wyświetlanie się różnych obrazów,
 • brak albo źle wypełniona wizytówka Google Moja Firma,
 • wolne ładowanie się witryny w wersji na komputer oraz na urządzenia mobilne

.

Kontakt:
SEO4.net Pozycjonowanie i Optymalizacja
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

Tel.: 12 384 83 00
Mob.: + 48 600 21 20 61
E-mail: [email protected]