Balustrady ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

Stal nierdzewna jest jednym z najczęściej wykorzystywanych stopów, a to przede wszystkim dzięki jej cechom. Odpowiedni dobór komponentów stopu sprawia, że wytworzone z niej elementy wyposażenia są odporne na utlenianie się, dlatego bez przeszkód można ich wykorzystywać w styczności z kwasami, a także przy niekorzystnych warunkach zewnętrznych. W połączeniu z jej eleganckim wyglądem czyni to ze stali nierdzewnej znakomity surowiec do wytwarzania elementów mebli i przeróżnego typu poręczy i balustrad.

Balustrady ze stali nierdzewnej – świetne w dżdżystym środowisku

Balustrady ze stali nierdzewnej cieszą się ogromną popularnością – można zauważyć je zarówno na prywatnych posesjach, jak i budynkach użyteczności publicznej. Właściwości tego surowca są w szczególności istotne w przypadku balustrad zewnętrznych. Nie korodują one nawet w bardzo zawilgotniałym otoczeniu, tym samym wystarczy im doraźna konserwacja i na lata zachowują swój ładny wygląd. To ich wygląd sprawia, że rewelacyjnie współgrają z nowoczesnym designem. Wspaniale prezentują się w towarzystwie dekoracyjnego betonu, przeszkleń oraz drewnianych fasad.

Poręcze ze stali nierdzewnej – do saun oraz basenów

Stal to znakomity budulec do produkowania poręczy stosowanych we wnętrzach domów – głównie tych zaprojektowanych na nowoczesną, minimalistyczną modłę. Osoby, które zdecydują się na poręcze ze stali nierdzewnej docenią również ich szybkie mycie bez konieczności wykorzystania specjalistycznych preparatów oraz łatwość ich konserwacji. Wytrzymałość na rdzę sprawia dodatkowo, że z tego materiału można wytwarzać wytrzymałe i eleganckie drabinki do basenów bądź poręcze do saun oraz łazienek przystosowanych do potrzeb osoby niepełnosprawnej.