Sprawdź, jak działa mass collect na https://tinyurl.com/yckfu3rd.

Mass collect jest usługą, która umożliwia błyskawiczną weryfikację przelewów na konto. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób upraszcza organizację małym oraz dużym firmom.

Na czym polega mass collect?

Funkcja usługi mass collect jest de facto niesłychanie prosta. Polega na przydzieleniu każdemu klientowi unikalnego numeru rachunku, który staje się jednocześnie jego identyfikatorem. Takie działanie jest użyteczne tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest znaczna grupa kontrahentów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, jak również wszelkich działalnościach, gdzie prowadzi się płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w usłudze mass collect kierowane są na konkretny firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie klientom unikalnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą zrealizowali oni wpłatę (standardowy przelew, przelew pocztowy bądź przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się też na mniej czasochłonne księgowanie wpłat aniżeli w przypadku księgowania ręcznego, a przy tym na eliminację potencjalnych błędów, które mogą mieć miejsce w trakcie tego procesu.

Czy warto wdrożyć mass collect?

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie oferowana we wszystkich bankach (mają ją między innymi BNP Paribas i Bank Pekao) wypada rozważyć jej zastosowanie w przedsiębiorstwie, także takim, które każdego miesiąca wystawia poniżej 100 dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się bowiem z kilkoma korzyściami, takimi jak oszczędność czasu pracowników, możliwość połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze kontrolowanie spływu opłat) czy integracja z aplikacjami Finance Automation. Taką autorską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada także opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się płatnościach i windykacji, co z czasem skutkuje zwiększeniem terminowości u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]