Z terminem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się większość osób. Konsolidacja to produkt bankowy, który najczęściej skierowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Kiedy potrzebne są kredyty konsolidacyjne?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno. Konsolidacja umożliwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Za sprawą konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek różnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może okazać się jedynym rozwiązaniem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Istotne jest również to, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego w miejsce kilku rat płaci się tylko jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie comiesięcznego obciążenia i poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba kredytów, które można skonsolidować jest bardzo duża. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, samochodowy i gotówkowy. Dzięki konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. W zależności od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny oferują obecnie nie tylko banki, ale także parabanki, ale często wiąże się to z większymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, dobrze jest skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie doradcy finansowego, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie.