Na czym polega automatyczna księgowość i windykacja?

Niezbędne wiadomości na temat automatycznego księgowania przelewów. Przekonaj się!

Właściciele przedsiębiorstw bezustannie szukają narzędzi, które pozwolą im w prosty sposób zmniejszyć wydatki na działalność, a przy tym ograniczyć czas przeznaczany na obsługę pomniejszych procesów wewnętrznych. Aplikacja FlowMo~, która jest jedną z pierwszych na polskim rynku aplikacji z rodzaju Finance Automation, pozwala nie tylko na zautomatyzowanie procesów księgowania przelewów, ale także automatyzuje windykację nieopłaconych należności.

Automatyczne księgowanie faktur – na czym to polega?

Automatyczna księgowość za pośrednictwem FlowMo~ możliwa jest na skutek zintegrowania tego narzędzia z programem finansowo–księgowym i rachunkiem bankowym przedsiębiorstwa. FlowMo~ czerpie dane o wydanych fakturach, a następnie nadzoruje czy pojawiły się wpłaty od kontrahentów. Połączenie z usługą mass collect banku, w którym przedsiębiorstwo posiada rachunek, pozwala aplikacji na rozróżnienie poszczególnych płatników, ponieważ każdy z nich ma nadany własny numer rachunku bankowego, na który wpłaca należność. Automatyczne księgowanie faktur uwalnia przedsiębiorcę z czasochłonnego obowiązku ręcznego księgowania wpłat, co pozwala mu skupić się na realizowaniu pozostałych istotnych dla powodzenia firmy zadań. Aplikacja do automatycznej obsługi należności spełni oczekiwania nie tylko dużych podmiotów, ale także i tych małych, które w miesiącu wystawiają około 100 faktur. FlowMo~ ma jeszcze jedną pożyteczną funkcję, nadzwyczaj przydatną dla tych przedsiębiorców, którzy nieustannie borykają się z nieterminowymi klientami – to moduł automatycznej windykacji należności.

Automatyczna windykacja – poprawi terminowość swoich klientów

Aplikacja FlowMo~ nie tylko monitoruje, czy na rachunek bankowy wpłynęła płatność od klienta, ale w razie potwierdzenia jej braku we wskazanym czasie, rozpoczyna ona procedurę przypominania o konieczności zapłacenia za fakturę. Przedsiębiorca wykorzystujący to narzędzie może przygotować swoje harmonogramy działań podejmowanych w stosunku do nieterminowych kontrahentów, określając między innymi przerwy pomiędzy poszczególnymi wiadomościami z upomnieniem. Informacja o nadciągającym terminie przelewu za fakturę wysyłana jest z aplikacji również przed jego wygaśnięciem do tych klientów, którzy w minionym kwartale dwukrotnie spóźnili się z wykonaniem przelewu lub którzy nie dokonali przelewy w terminie w zeszłym okresie rozliczeniowym. Jeśli upomnienia nie przyniosą efektów, następnymi etapami automatycznej windykacji należności podejmowanymi przez aplikację FlowMo~ jest przesłanie noty księgowej o równowartości 40 EUR, a później zgłoszenie informacji o dłużniku do BIG. Wykorzystanie aplikacji do automatycznej obsługi należności i windykacji oszczędza liczne godziny przeznaczane na śledzenie wpływających przelewów, a po paru miesiącach skutkuje także zauważalną poprawą terminowości u klientów.

Kontakt:
FlowMo~
ul. Grzegórzecka 77b/33
31-559 Kraków

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]