Kantor internetowy – oszczędność czasu i pieniędzy

kantor walutowy online, wymiana walut przez internet

Jeszcze kilka lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie do tej pory funkcjonują w galeriach handlowych oraz przy hipermarketach! Jednak w błyskawicznie zmieniającym się świecie, konsumenci zapragnęli wymieniać waluty obce bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, w następstwie tego właśnie powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jak działa kantor internetowy?

Operacja w kantorze online jest tak samo prosta jak kupno waluty w tradycyjnym kantorze. Klient loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu środki, które pragnie przewalutować. Atutem kantorów online jest w głównej mierze to, że wymianę można zlecić w nim o każdej porze dnia, a sama wymiana walut ma miejsce już w porze pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak to bywa w przypadku fizycznych kantorów – po średnim kursie, z reguły z minionej doby. Następnym i niezmiernie istotnym plusem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez kantory tradycyjne i banki. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (w zależności od narzuconego cennika) może skutkować naliczeniem spreadu w wysokości nawet 4-5%, tymczasem w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie wychodzą poza 2%. Kantory internetowe oferują również kilka dodatkowych usług wykorzystywanych przez klientów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej, w której użytkownik zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs będzie taki sam jak ten na rynku) albo w uzgodnionym przez klienta terminie.

Kantor internetowy – usługa dla studentów zagranicznych i kredytobiorców

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort i ogromną swobodę w dyspozycji własnym kapitałem. Wykorzystują je również kredytobiorcy spłacający pożyczki wzięte w obcej walucie i osoby studiujące czy też zatrudnione za granicą. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, m.in. poprzez weryfikację na stronie KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.