Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

przelicznik euro

Euro to stosunkowo nowa waluta, gdyż w formie gotówkowej została wprowadzona do obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów członkowskich Unii Europejskiej. Polska po dziś dzień nie spełnia warunków, pozwalających przystąpić do strefy euro, co nie oznacza, iż jej obywatele nie korzystają z tej waluty regularnie, czy to gromadząc oszczędności na koncie walutowym bądź też dokonując zakupów w zagranicznych sklepach.

Euro – jednolita waluta ułatwia biznes i podróżepo UE

Wprowadzenie euro w państwach członkowskich Unii Europejskiej dostrzegalnie ułatwiło życie milionom mieszkańców Europy, tak w sferze osobistej, jak i biznesowej. Jednolita waluta oznacza przecież mniejszy problem z określeniem ewentualnego kosztu czy też zysku przy planowaniu np. transakcji w handlu międzynarodowym, co jeszcze dwie dekady temu powodu gwałtownych wahań kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa również na swobodę poruszania się mieszkańców krajów członkowskich, którzy praktycznie wcale nie muszą dbać o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie na czas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Obecnie wystarczy im po prostu ich własna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie martwią się już wysokością spreadów nakładanych przez bank przy każdej transakcji.

Wymiana euro na pln w kantorze online – wygodna i szybka transakcja

Polska, mimo przynależności do Unii Europejskiej od maja 2004 roku, nadal nie spełnia wszelkich przesłanek dopuszczających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednak wpływu na to, że jako mieszkańcy kraju członkowskiego Unii Europejskiej każdego dnia prowadzimy interesy i dokonujemy zakupów w euro. Osoby często dokonujące transakcji w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualną cenę euro na stronach kantorów internetowych, a dodatkowo też w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez potrzeby ruszania się z domu. Wymiana euro przez internet ze względu na mniejsze spready jest tańsza oraz wygodniejsza, gdyż można ją zaplanować w dowolnej godzinie dnia (także w środku nocy!), a wymiana waluty realizowane jest po kursach aktualizowanych na bieżąco, a nie – jak to zwykle jest przyjęte w bankach i kantorach tradycyjnych – na podstawie uśrednionego kursu z dnia poprzedniego.