Skitury – wycieczki po górach na nartach

Tu odnajdziesz korzystną ofertę skitur.

Większa część osób wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj jedynie po to, aby spędzać dni na szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcieliby przekonać się, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu wziąć udział w wyprawach na rakietach czy też skiturach.

Intensywne, ale dające mnóstwo satysfakcji skitury

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie jest już zainteresowanych zwykłym relaksem w góralskim domku z drewna i przelotnym zjazdem z popularnych tras narciarskich. Ci, którzy chcą poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich uroków w trakcie dość trudnych, a zarazem dających sporo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednak przeznaczona tylko dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko na naszym kontynencie

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na naszym kontynencie atrakcyjnymi destynacjami dla miłośników skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i bułgarskie Riła oraz Pirin, gdzie bez trudności dadzą sobie radę również skiturowcy na średnim poziomie zaawansowania. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do skitur odbywających się na terenie Europy – na nartach można przebyć łańcuch górski afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są doskonałe warunki do tego rodzaju wypraw. W czasie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal leżącego na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie wiedzą, czy któraś z tras będzie odpowiednia do zdobytego przez nie doświadczenia narciarskiego, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów współpracujących z organizatorami skitur.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]