Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Szukasz korzystnej oferty kursu górskiego? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/szkolenia/.

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są zachwycające. Właściwie co kilka dni, a zwłaszcza w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w popularne miejscowości turystyczne zlokalizowane u podnóży znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych fatalnych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego przeszkolenia wybrali się na wycieczkę trasą o wysokiej trudności. Zatem tym, którzy miłują góry wysokie i chcą nauczyć się przemieszczać po nich bezpiecznie, polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Czego można nauczyć się na kursie turystyki wysokogórskiej?

Najlepszą drogą, aby posiąść niezbędną wiedzę jest odbycie wszechstronnego szkolenia prowadzonego przez specjalistów z każdej z najistotniejszych sfer łączących się ze wspinaczką górską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich i przewodników górskich. Pod ich okiem partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się przykładowo poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, zaznajomią się z regułami autoasekuracji, asekuracji i metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach zaopatrzonych w via ferraty. Co istotne, kurs górski przybliża uczestnikom podstawy survivalu, orientacji w terenie i medycyny górskiej, które okazują się konieczne w czasie najrozmaitszych nieprzewidzianych sytuacji. Kurs omawia też zasady poprawnego postępowania w trakcie lawiny.

Górskie kursy, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma długoletnią praktykę jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są na łonie natury (na Słowacji, w Austrii oraz w Polsce) w niedużych grupach, które na ogół nie przekraczają pięciu- osób. Skutkiem tego przyswajanie nowych umiejętności toczy się w przyjemnej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni efektywnie opanować najważniejszą wiedzę, wymaganą do pewnego poruszania się w górach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]