Góry nie są dla osób leniwych – o aktywnych wyprawach

Szukasz pełnej oferty aktywnych wakacji dla singli? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-dla-aktywnych/.

Są dwie grupy ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na słodkim lenistwie, a drudzy w każdy urlop chcą zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne sporządzają atrakcyjne propozycje wypraw dla aktywnych.

Wyprawy dla aktywnych – czy warto w nich uczestniczyć?

Aktywne wyprawy to pieczołowicie przygotowane parodniowe wycieczki dla osób, które pragną poznać przeróżne rejony świata oraz Polski od kompletnie nowej strony. Plan takich wypraw jest jest pełen niesamowitych atrakcji, których zwykły turysta nie zazna z pozycji wygodnego siedziska na balkonie dzierżawionego domku w górach. Wycieczka dla osób szukających nowych doświadczeń to również perfekcyjna szansa, by przyswoić sobie kolejne umiejętności, ponieważ w wielu przypadkach wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do poznania mechanizmów przetrwania w danym terenie. W czasie wycieczki w góry można m.in. dowiedzieć się, jak używać raków oraz czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Partycypanci zapoznają się procedury survivalu, jak również tego, co zrobić w groźnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. w razie lawiny. Wypada też nadmienić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest trudnymi wyzwaniami wymagającymi zaufania i współpracy między uczestnikami, co może skończyć się nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Wyprawy dla aktywnych to nie tylko góry w Europie

Najciekawsze wycieczki, do których musimy wykazać się znakomitą kondycją fizyczną, to najczęściej wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a destynacją są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach górskich, ale z mocną kondycją, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Babią Górę oraz Trzy Korony. Mogą też zwiedzić Sycylię, gdzie zobaczą Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Katanii oraz Trapani. Ale Europa to nie jedyne obszary, dostępne dla niedoświadczonych globtroterów – bez trudu dadzą sobie rade też w czasie wycieczki na Wyspy Komodo czy w Himalaje.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]