Atrakcyjne wyprawy w górach Europy – trekking w Alpach

Na https://www.exploruj.pl/gora/alpy/ znajdziesz aktualną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już dogłębnie każdy szlak w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach oraz w Sudetach, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne europejskie łańcuchy górskie. Szereg z nich zainteresuje wyjazd w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Co warto wiedzieć o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, którego obszar obejmuje parę państw, m.in. Austrię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski w Europie, czyli Mont Blanc, określany też mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Ale to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o zdobyciu których fantazjują alpiniści z całego świata, to np. Weisshorn – 4506 m n.p.m., Nordend – 4609 m n.p.m. i Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak Les Droites albo Eiger. Rozróżnia się wysokie Alpy Zachodnie i niskie Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wspaniałe doświadczenie

Jakie wyprawy w Alpy mają w ofercie lokalni organizatorzy wycieczek oraz trekkingów w górach? Jest wiele intrygujących ofert przeznaczonych dla pasjonatów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają dobrą wydolność fizyczną i nabyli już biegłość w jeździe na nartach, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla bardziej zaawansowanych przygotowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, pomaga podnosić swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk w głównej mierze na części szkoleniowej, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów prawidłowego poruszania się w górach wysokich. Niezaprzeczalnym plusem takich wypraw jest to, że odbywają się w małych, maksymalnie siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje dogłębną uwagę instruktorów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się oszałamiającym doznaniem, niosącym dumę z pokonywania własnych ograniczeń, jak również rozpalającym apetyt na więcej.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]