Portal o ciekawych wydarzeniach i atrakcjach w Małopolsce

atrakcje w małopolsce, fajne miejsca w małopolsce

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu wiele, toteż nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w ogromie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach i bieżących eventach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Serwis o atrakcjach turystycznych w Małopolsce – niezbędne informacje i mapy

Aby zaprezentować zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o najpiękniejszych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o pokazach i wydarzeniach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych organizowanych na jego obszarze. Serwis prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże portal? Turyści myślący o pobycie w Małopolsce o razu na stronie głównej zauważą mapę, na której migiem znajdą schroniska młodzieżowe, pensjonaty i hotele, zabytki i galerie, a także Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona pomaga zorganizować wizytę na południu Polski także pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Ponadto dla osób, które z przeróżnych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. czar parków narodowych i krajobrazowych, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy trasy rowerowe.

Spis konsulatów i proste rozmówki – istotne informacje dla podróżników z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również turystach z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych górskich miejscowości. Komunikaty znajdujące się na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale ponadto w między innymi w języku słowackim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Wyjątkowo wartościowa dla obcokrajowców jest również podstrona Rozmówki, gdzie poznają podstawowe wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wczasów naszym kraju. Zagraniczni podróżnicy znajdą tu indeks konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego