Atrakcje turystyczne w Małopolsce – portal nie tylko dla turystów

Odwiedź https://visitmalopolska.pl/pl/strona-glowna, żeby uzyskać więcej informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce.

Choć Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, toteż często z trudem można odnaleźć się w ogromie informacji o godnych odwiedzenia zabytkach i zbliżających się imprezach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Żeby przybliżyć wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Dostarcza on wiadomości nie tylko o znanych i nieznanych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i imprezach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych planowanych na jego obszarze. Strona prowadzona jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której ekspresowo wyszukają pensjonaty, hotele i kempingi, galerie i zabytki, a także Centra Informacji Turystycznej położone w różnych punktach województwa. Serwis pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach aut i parkingach. Ponadto dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. regiony agroturystyczne, czar lokalnego folkloru oraz Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski z myślą o cudzoziemców

Witryna visitmalopolska.pl nie zapomina też o zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Komunikaty dodawane na stronie dostępne są więc w języku angielskim, ale też w m.in w języku niemieckim, francuskim, hiszpańskim i włoskim. Niezmiernie pomocna dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słowa i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w różnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć w czasie pobytu naszym kraju. Turyści z zagranicy znajdą tu rejestr ambasad i konsulatów mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Kontakt:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego