Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Zobacz Kilimandżaro wyprawa na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Zdobywanie górskich szczytów to fantazja dużej części turystów, którzy uwielbiają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych doznań bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Obieżyświatów wabią w głównej mierze przepiękne krajobrazy, kurczące się już lodowce, a także możliwość ujrzenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymusza stosowną preparację – ze względu na dużą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi trudne zadanie. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą dysponować znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin każdego dnia.

O czym trzeba pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się też zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty oraz nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]