Wypoczynek na łonie natury – rafting Dunajcem

Wypoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania popularna w naszym kraju od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje nowych zwolenników. W ostatnim czasie doczekał się jednakże godnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Zapewnia on znacznie większych wrażeń od pływania kajakiem, a jednocześnie pozwala obcować z dziką przyrodą i zachwycać się krajobrazami nieosiągalnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Rafting na Dunajcu – dla kogo?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie jednak umiejętność pływania i obsługi wioseł, zdobyta przykładowo w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wycieczek. Żeby sprawnie stawić czoło wartkiemu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być co najmniej w dobrej kondycji i cenić sobie aktywne, czasem nieco ekstremalne formy wypoczynku.

Rafting na Dunajcu – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają przepiękne widoki. Rafting Dunajcem to kapitalna sposobność do tego, aby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem Dunajca przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Spływ pontonowy Dunajcem to także znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, ponieważ trasa bogata w wiele przeszkód i meandrów dostarczy wielu niezapomnianych emocji.