Wycieczka w Himalaje – poznaj najpopularniejsze trasy

Himalaje wycieczka. Więcej informacji na http://bit.ly/2W6rAxc.

Himalaje razem z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Wpływa na to niemało czynników – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Należy wspomnieć także o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj profesjonalnym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeżeli mówimy o trekkingu, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego szczytu. Źródłem kłopotów bywa także samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym plusem jest opieka wykwalifikowanych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, nie mających praktyki w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z oczywistych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy są poza ich zasięgiem, ponieważ nieraz aranżowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu obywateli Nepalu oraz podziwianie niesamowitych cudów natury, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]