Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/ poznasz pełną ofertę trekkingu górskiego.

Górskie wycieczki mogą mieć wiele postaci. Od powolnych spacerów po prostych trasach w bezpiecznym sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, całodniowe marsze po trasach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po wymagające trekkingi. By podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Aczkolwiek za nieraz olbrzymi wysiłek otrzymujemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i podziwiania niesamowitych widoków.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności technicznej jest uzależniony od terytorium, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wypraw w regiony górskie. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą kondycję, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do intensywnego wysiłku. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności oraz przynajmniej elementarnego doświadczenia w górach – chociażby w Tatrach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek ze znakomitą kondycją fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i potrafiących używać sprzęt, jak również nieobawiających się trudnych warunków obozowania w trakcie kilkudniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce entuzjaści tego rodzaju obcowania z naturą najbardziej cenią sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma Europy, dużą popularnością cieszą się Karpaty Wschodnie, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, jak również Góry Przeklęte na Bałkanach. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu mogą z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]