Trekkingi górskie w Dolomitach – dlaczego warto?

Skieruj się tu jeśli interesuje Cię Dolomity trekking.

Entuzjaści czynnego wypoczynku zapewne poznali już większość tras trekkingowych w Polsce położonych w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, że budzą one zachwyt, aczkolwiek osoby, które często uprawiają ten rodzaj sportu z czasem chcą poczuć jeszcze raz ekscytację płynącą z wycieczek po nieznanym obszarze. Dlaczego więc ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, jeśli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Charakterystyka alpejskich Dolomitów

Dolomity, a więc masyw górski położony całkowicie w Alpach Wapiennych, charakteryzują się sporą liczbą stromych turni, skalistych grani oraz baszt skalnych, które podczas dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to także jeden z najpiękniejszych masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI w. wpisano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w Dolomitach występują niezwykle strome stoki, liczne urwiska i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich też niemało prostych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

W Dolomitach spędzisz również w aktywny sposób zimę

Początkujących entuzjastów trekkingu z pewnością urzeknie wyprawa przez te góry po via ferratach, czyli po trasach turystycznych, które są zaopatrzone w stalowe liny zabezpieczające. Plan wycieczek tego rodzaju jest tak opracowany, żeby członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji i metod przemieszczania się po takim szlaku. Bardziej obeznani z górami i posiadający dobre przygotowanie fizyczne turyści będą usatysfakcjonowani przeprawą po trasie na Brencie, najatrakcyjniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości osób bardzo trudna, lecz jej uczestnicy na pewno zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również interesująco zimę, chodząc po mało spadzistych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Dolomiti di Sesto czy wierzchołkiem Averau.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]