Bezpieczne trekkingi w wysokich górach

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o trekkingach? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Chodzenie po najwyższych górach utożsamiamy zwłaszcza z naprawdę wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów zbędne są zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w wielu pasmach poprowadzono wszak trasy, z jakimi upora się każdy turysta – jeżeli rzecz jasna posiada odpowiednie akcesoria, czyli buty z przyczepną podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych nawierzchniach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach niezbędna będzie też obecność sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z opcjonalnego, zapewniającego bezpieczeństwo sprzętu. Kiedy jednak będzie on niezbędny? W których miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym terenie, co sprawia, że niezbędne stają się narzędzia ułatwiające pokonanie trasy. Najważniejszymi wśród nich są na pewno raki, które gwarantują stabilizację nawet na ośnieżonych trasach – a na wielu szczytach uświadczyć je można także latem. Na wysokich podejściach przydatny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą właściwe kwalifikacje – dlatego niedoświadczeni turyści na trekkingi muszą wybrać się razem z instruktorem, który powie im, jak bez ryzyka przebyć szlak.

Najchętniej wybierane trasy na trekkingi

Trekkingi umożliwiają zobaczenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, które zwykle są nieosiągalne dla większości turystów. Najczęściej organizowane są w najwyższych górach – polscy turyści chętnie wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na skandynawskie fiordy. Dużym uznaniem wśród miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro i góry Peru. Turyści, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam na przykład w okolicach Everestu i Annapurny.

Kontakt:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]