Wykorzystanie akcesoriów szalunkowych

Więcej o akcesoriach szalunkowych na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to podzespoły, które służą do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na placach budów. Jakie moduły używa się w trakcie szalowania? Dlaczego warto kupić je w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich rodzaje i zastosowanie

By szalunki ścienne, używane do wykopów czy stropowe były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są odpowiednie akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają obecnie sporo elementów służących do wzmacniania konstrukcji, między innymi napinacze rygla, sworznie napinające, ściągi szalunkowe, zaciski sprężynowe, klucze do rusztowań i żabek napinających, nakrętki, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać odpowiedni odstęp pomiędzy płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki motylkowe, talerzowe lub przegubowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako uchwyty pozwalające związać szalunek przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią również dystanse, które umożliwiają utrzymanie optymalnej odległości pomiędzy szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób nie uwzględnić też ocynkowanych nakrętek pasujących do ściągów.

Czemu warto zamówić akcesoria szalunkowe przez internet?

Szeroki wachlarz akcesoriów szalunkowych dostępny jest w bogato zaopatrzonych sklepach online. Sklepy te oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je nabyć w przystępnych cenach.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]