Szalunki – gdzie się je stosuje?

Sprawdź, gdzie kupić szalunki Peri, wejdź na sklep.abcszalunki.pl

Szalunki, zwane też deskowaniem, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie ścian budynków. Z reguły wykorzystuje się je podczas wylewania murów betonowych – wtedy są one konieczne do tego, żeby stosownie je ukształtować i zapobiec rozlewaniu się kompozytu. Ponadto szalunki stosuje się też w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na przygotowanie prześwitów na okna, drzwi i bramy. W tym artykule wyjaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jakim sposobem mogą znaleźć je inwestorzy.

Typy szalunków

Najstarszym typem szalunków jest konstrukcja utworzona z mocnych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ bądź desek drewnianych, którą można wykorzystać ponownie po zdemontowaniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – wielu wykonawców i inwestorów stawia zatem zastosowanie szalunków wielokrotnego wykorzystania – systemów służących do błyskawicznego i nieskomplikowanego składania oraz rozkładania. Tego typu szalunki wykonuje się ze sklejki, metalu bądź drewna, a także zestawiać 2 a nawet 3 materiały. Zwykle jednakże wykorzystuje się sklejkę – przede wszystkim z takich rodzajów drewna jak topola czy brzoza, a całą strukturę łączą narożniki, belki, głowice ze stali lub aluminium i łączniki.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Podmioty cyklicznie parające się pracami budowlanymi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest jednakże w przypadku zespołów, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy planują planujących wybudować pojedynczy obiekt. Zakup wszelkich elementów potrzebnych do skonstruowania szalunku byłby całkowicie nieopłacalny . Dużo ekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie wynajem szalunków.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]