Sklejka szalunkowa – niezastąpiona w budownictwie

Jeśli chcesz zamówić sklejkę szalunkową Kraków, koniecznie odwiedź ten adres.

Deski szalunkowe to najistotniejszy element konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić domy ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki są również wykorzystywane w budynkach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Wyjaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – z czego się ją produkuje

Kiedyś w szalunkach z reguły stosowane były deski z litego drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – przede wszystkim niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. Z tej przyczyny obecnie używana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu żywicę mocznikowo-melaminowo-formaldehydową. Drugi popularny wariant to sklejka antypoślizgowa pokryta z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Spółki budowlane posiadają zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z elementami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż własnymi siłami, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – możemy je wypożyczyć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samymi deskami szalunkowej, firma służy też wynajmem innych elementów niezbędnych do ustawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]