Sklejka szalunkowa – jak się ją wykorzystuje?

Jeśli potrzebujesz sklejki szalunkowej Kraków, odwiedź tę stronę.

Deski szalunkowe to kluczowy komponent instalacji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić powszechne deski drewniane lub płyty wyprodukowane z innego materiału, jednakże przeważnie używana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc postawić obiekty ze ścianami wykonanego z tego materiału. Szalunki znajdują także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, tj. drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy kupować własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Kiedyś w szalunkach na ogół używane były deski z bloków drewna. Te jednak były kosztowne, a przy tym nie posiadały wymaganych parametrów – przede wszystkim źle radziły sobie z wilgocią. Dlatego współcześnie używana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wykonuje się ją z różnych gatunków drewna – z reguły z brzozy, topoli lub olchy. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego typu sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Inny popularny wariant to sklejka antypoślizgowa zabezpieczona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajem

Firmy budowlane posiadają zwykle swoją sklejką szalunkową wraz z modułami pozwalającymi na jej łączenie. Jeżeli jednak zamierzamy wybudować dom lub garaż na własną rękę, nie ma konieczności kupowania wszystkich części szalunków – można je wynająć, np. w Małopolsce na stronie ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma oferuje także wynajem innych elementów niezbędnych do postawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Kontakt:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]