Dlaczego warto postawić na ekologiczne domy drewniane

Sprawdź, gdzie kupić domy z drewna Kraków, wejdź na domygoralskie.com

Jeszcze jakiś czas temu wielką popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to dobre rozwiązania. Z tego powodu coraz chętniej stawiamy na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę dużo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od wielu lat traktowane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie wyjątkowo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzone są specjalnie z myślą o późniejszym zastosowaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet drobne toksyczne odpady, które wpływałyby niekorzystnie na otaczającą nas przyrodę. W domach z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na świetne właściwości izolacyjne nie trzeba sięgać po styropian, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest używana także papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego typu świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór czy sielskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje rewelacyjne samopoczucie tym, którzy w takim domu mieszkają. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwa wilgotność powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy wykonane z drewna świetnie nadają się dla mających alergię, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]