Budowa domów szkieletowych – dlaczego warto?

Na domygoralskie.com sprawdzisz, jak zamówić budowę domów szkieletowych

Ostatnio mnóstwo osób decyduje się na budowę własnego domu. Jeszcze jakiś czas temu nie mieliśmy wielkiego wyboru, jeżeli chodzi o dostępne technologie. Dzisiaj sytuacja prezentuje się całkiem inaczej. Na uwagę zasługują z całą pewnością domy szkieletowe, które cieszą się rosnącą popularnością.

Budowa domów szkieletowych – cechy charakterystyczne tego typów domów?

Domy szkieletowe cechują się przede wszystkim zrobionym z drewna szkieletem. We wnętrzu wypełnia się go izolacją termiczną, a od zewnątrz obija się go natomiast elementem stężającym. W tym wypadku na ogół stosowane są płyty drewnopochodne, a nawet popularna sklejka. Taki sposób wykonania zapewnia szerokie możliwości, jeśli chodzi o użycie materiałów izolacyjnychoraz tych, za pomocą których wykończyć można elewację domu. Bez obaw postawić można na tynk strukturalny, deski, a także cegłę klinkierową, która dzisiaj jest naprawdę modna i cieszy się ogromną popularnością. Konstrukcja nośna domów szkieletowych składa się z kolumn, które pełnią rolę pionowych elementów ścian. Elementy poziome to oczep z podwaliną. Tak zbudowana konstrukcja bardzo często określana jest jako ramowa. Do wykonania budynków tego rodzaju wykorzystuje się teraz drewno iglaste, które suszone jest komorowo. Istotny jest poziom jego wilgotności, który nie powinien przekraczać 18 %. Następnie drewno jest heblowane a jego krawędzie są fazowane. Budowa domów tego rodzaju przebiega naprawdę szybko, co jest niewątpliwą zaletą tego typu budownictwa.

Budowa domów szkieletowych – potrzebna jest pomoc specjalisty

Budowa domów tego rodzaju nakłada konieczność znajomości konstrukcji szkieletowej. To właśnie dlatego zarówno wykonanie projektu, jak i sama budowa to działania, które powinny być wykonane przed fachowców. Tylko wówczas można być pewnym, że na żadnym z etapów nie będą popełnione istotne błędy mogące odbić się niekorzystnie na jakości domu. Na szczęście dzisiaj znalezienie świetnych specjalistów nie nastręcza żadnych problemów.

Kontakt:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]